Kedykoľvek a kdekoľvek!

S Vašim výstrojom Speedminton® môžete hrať kedykoľvek a kdekoľvek! Všetko, čo potrebujete sú dve rakety, Speeder® - košík a môžete hrať. Speeder® je špeciálne navrhnutý pre hru vonku, je odolný proti vetru až do stupňa 4 a má stabilnú dráhu letu až do 30 metrov. Nemáte žiadne obmedzenia: hrajte v parku, na ulici alebo v záhrade – zábava je zaručená. Nepotrebujete žiadnu sieť a so svietiacim NIGHT košíkom môžete hrať aj v tme.

Pre tých, ktorí chcú hrať zápas, sme vytvorili Easy Court. Dva štvorce 5,5 m (hracie pole) postavíte v priebehu niekoľkých sekúnd vo vzdialenosti 12,8 m - Váš kurt čaká na Vás!

Pre získanie základnej predstavy o hre sledujte video na pravej strane.

Speedminton® Quick-návod na obsluhu

1. Začnite hrať s košíkom FUN Speeder® (červený so žltou hlavou)

2. Postavte sa do vzdialenosti asi 5 m od Vášho partnera.

3. Pri podaní košík udierajte vo výške pásu.

4. Keď si zvyknete na Speeder®, zväčšite vzdialenosť od Vášho partnera na 10m.

5. Teraz prejdite na MATCH Speeder® (žltý s červenou hlavou). Vzdialenosť zväčšite na asi 12–15m.

6. V prípade silného vetra nasaďte krúžok do vetra cez hlavu košíka.

7. Páči sa Vám hra? Postavte si Easy Court (dva štvorce 5,5 m a vo vzdialenosti 12,8 m).

8. Chcete hrať v noci? Použite NIGHT Speeder® (žltý s priesvitnou hlavou) a jednu svietiacu tyčinku - Speedlight. Nalomte svietiacu tyčinku, zasuňte ju pevne do otvoru v hlave košíka a ste pripravení. Bavte sa od súmraku do úsvitu!

PRAVIDlÁ Crossminton

Hra

Hra v sete končí, ak jeden z hráčov dosiahne 16 bodov a získa rozdiel dvoch bodov. Zápas sa hrá na dva víťazné sety.

Podanie

Každý hráč má tri po sebe nasledujúce podania. Každé podanie sa počíta. Ak je skóre vyrovnané na 15:15, podanie sa mení po každom bode. Podanie musí byť vykonané na úrovni pásu, smečované podanie nad hlavou nie je dovolené. Porazená strana začína podaním v nasledujúcom sete.

Bodovanie

Boduje sa ak sa Speeder® dotkne zeme. Čiary sú súčasťou hry. Dotyk tela sa počíta ako bod.

Zmena strán

Hráči si menia strany po každom sete. Ak sa hrá tretí set (tie-break), hráči si menia strany po každých 6. odohraných bodoch.

Oficiálne pravidlá turnaja

Tu idete na oficiálnych pravidiel turnaja a Medzinárodná Crossminton organizácie (ICO):